Wpisy z Marzec 2015

31
Mar

Idealna fryzura Każda z nas ma coś do ukrycia, akurat takie wady jak kształt twarzy można unieiwdocznić w bardzo łatwy i pospolity sposób czyli fryzurą, oto kilka porad na ten temat. Jeżeli masz odstające uszy i czujesz się nadal jak dziecko w szkole z którego naśmiewają się koledzy zrób sobie fryzurę zasłaniającą uszy, włosy na pewno musza mieć długość średnią, do ramion lub mogą być dłuższe. Powinna być odpowiednio wycieniowana co doda jej puszystości i w ten sposób dobrze zakryje twój defekt, na pewno nie powinna przylegać do głowy. Pełne policzki możesz wyszczuplić robiąc sobie fryzurę w odpowiedni sposób wycieniowana, włosy wycieniowane powinny zachodzić na policzki. Powinny być puszyste szczególnie na linii ucha. Jesteś osobą mająca podwójny podbródek? Odpowiednie będą dla ciebie włosy półdługie lub długie. Fryzurka powinna być tak wycieniowana by włosy zachodziły pod brodę, zakrywając podwójny podbródek. Można formować ząbki pod brodą żelem a efekt będzie jeszcze lepszy. Styliści polecają również maskowanie lokami na linii brody, lepiej jest unikać koków i krótkich fryzur.

31
Mar

Myj i koloruj Jeżeli nie chcesz na trwałe zmienić barwy włosów, użyj szamponu koloryzującego z rodziny preparatów po trwałej. Kosmetyk jest trwalszy niż pianki i maskary, zmywa się bowiem po kilkunastu myciach. Nie wnika w strukturę włosa lecz otacza go jak ubranie. Składniki szamponu wnikają płytko pod powierzchnię włosa, są dobrane tak by mogły wchodzić pod jego łuskę. Zwykle nie zawierają amoniaku bardzo małą ilość utleniacza. Z czasem po kolejnych myciach warstwa farby staje się coraz cieńsza aż wreszcie kolor zanika. Dzięki swoim możliwościom szampon nie wysusza włosów jak farba, lecz też nie uda ci się nim zmienić barwy radykalnie. Po użyciu szamponu z brunetki nie staniesz się platynową blondynką. Szamponem możesz jedynie pogłębić swój naturalny kolor. Często w swoim składzie szampony mają dodatki ochronne i pielęgnacyjne, dzięki którym można je stosować również na włosy zniszczone innymi zabiegami, a nawet po trwałej ondulacji. Szampony nakłada się na włosy suche lub lekko zwilżone, przed koloryzacją zazwyczaj nie należy myć włosów.

30
Mar

Karta pacjenta Pacjentem jest każdy, kto się leczy. Pacjentem jest wiec również osoba, która leczy się u dentysty. W tym wypadku należy zawsze umawiać się na wizyty wcześniej, ponieważ jest na nie wielu chętnych. Każdy pacjent musi mieć tylko jednego dentystę, ponieważ później jego ubezpieczenie pokrywa daną wizytę w gabinecie dentystycznym. Każdemu pacjentowi zakłada się też kartę, ponieważ lekarz musi mieć wszystko na niej odnotowane, czyli przede wszystkim stan uzębienia klienta, aby wiedzieć później jak ma go leczyć. Karta taka jest bardzo potrzeba nie tylko dentyście, ale też zakładowi ubezpieczeń społecznych. Karta pacjenta zawiera kilka danych, czyli nie tylko dane osobowe, ale też i stan uzębienia i numer ubezpieczenia. Bez względu na to czy wizyta jest prywatna czy też jest ona na kasę chorych, czyli refundowana to wgląd w kartę jest obowiązkowy. Każdy zakłada taką kartę w portierni i zawsze musowo okazuje dokumenty tożsamości, aby była ona ważna

29
Mar

Utrzymanie poszkodowanego przy życiu Kolejnym krokiem jest kontrola oddechu, która polega na sprawdzeniu w ciągu 15 sekund, czy poszkodowany oddycha: w tym celu należy przyłożyć skroń do nosa i ust poszkodowanego, poszkodowanego dłoń ułożyć na przeponie, aby odczuć i usłyszeć, jak najlepiej, czy ruch powietrza oraz odczuć i zobaczyć ruch klatki piersiowej; głowa poszkodowanego powinna być odchylona do tyłu. Kontrola tętna polega na sprawdzeniu, czy jest ono wyczuwalne; w tym celu należy przez dokładnie pięć sekund lekko uciskać opuszkami palców tętnicę szyjną, przy czym kciuk nie powinien dotykać szyi poszkodowanego. Aby utrzymać poszkodowanego przy życiu, udzielając mu pomocy stosownej do stwierdzonego urazu(przy zachowanym oddechu i wyczuwalnym tętnie), a mianowicie: zatamować należy krwotoki; należy unieruchomić skręcenia, złamania czy zwichnięcia. Opatrzyć wszelkie zranienia, a oparzenia schłodzić oparzenia. Przeciwdziałając rozwojowi wstrząsu, ułożyć poszkodowanego w odpowiedniej pozycji (w zależności od urazu) i chronić go przed utratą ciepła(należy dobrze go okryć). Należy oczywiście wezwać pogotowie ratunkowe; a do czasu jego przyjazdu należy kontrolować czynności życiowe poszkodowanego co 2-3 minuty.