Wpisy z Kwiecień 2015

28
Kwi

Kondycja włosów Aby zrobić auto test kondycji włosa musisz wyrwać dwa włosy z czubka głowy. Następnie ułóż włosy obok siebie tak aby koniec jednego był przy początku drugiego, jeżeli włos jest na końcu cieńszy i jaśniejszy to znaczy, że ta część ulega zniszczeniu. Kolejnym sposobem na sprawdzenie kondycji włosa jest : po pierwsze rozsypaną papierze cieniutka warstwę mąki, a następnie przeciągnij przez nią włos. Jeżeli zrobi się zupełnie biały to znaczy, że jest zniszczony. Po myciu dokładnie spłukuj włosy, regularnie stosuj odzywkę do włosów zniszczonych, rób odpowiednie maseczki odżywiające twoje włosy. Zapomnij również o suszarce, zaczynaj je modelować gdy będą już prawie suche. Jeżeli chcesz w inny sposób sprawdzić stan swoich włosów możesz przeciągnąć włos miedzy paznokciem i kciukiem. Skręci się w spiralkę, wrzuć go następnie do spodeczka z wodą i sprawdź na zegarku ile czasu potrzebuje by się rozprostować. Jeżeli włos najpierw nie chce się skręcić a w wodzie prostuje się ponad minutę to znaczy, że jest dogłębnie zniszczony na przykład farbą do włosów. Aby nie niszczyć włosów unikaj suszenia ich suszarką, czyli gorącym podmuchem powietrza, stosuj odżywki w sprayu do końcówek, co miesiąc podcinaj włosy u fryzjera.

28
Kwi

Jak dbać o paznokcie Aby dłonie mogły w pełni pięknie się prezentować, konieczne są zdrowe i zadbane paznokcie. By takie właśnie były trzeba tylko wdrożyć w życie kilka podstawowych zasad. Jeśli chodzi o przybory do pielęgnacji paznokci to po pierwsze powinnaś zrezygnować z metalowych pilników, a po drugie przestać używać cążek. W przypadku pilnika najlepiej jest zaopatrzyć się w taki, który jest wykonany z tworzywa lub tektury. Taki pilnik posiada dwie funkcje: z jednej strony służy do skracania paznokci, z drugiej zaś do wygładzania płytki. Z kosmetyczki należy też pozbyć się cążek. Usuwanie skórek za ich pomocą wcale nie przyczynia się do lepszego wyglądu paznokci, a jedynie może przyczynić się do stwardnienia skórek. Dlatego zdecydowanie lepiej jest używać specjalne preparaty, które zmiękczą lub rozpuszczą skórki, a pozostałości usunąć drewnianym patyczkiem. Paznokcie należy odżywiać. Wystarczy kupić w sklepie odżywkę do paznokci i stosować ją trzy razy w tygodniu. Paznokcie można też odżywiać od wewnątrz m. in. stosując skrzyp polny, a także odpowiednią dietę. By były zdrowe m. in. potrzebują wapnia, żelaza, krzemu, potasu. Warto więc uwzględnić te składniki w swojej diecie. Pamiętajmy też, że wygląd paznokci informuje nas o zdrowiu. Łamliwe, kruche paznokcie, płytki z nierównościami, a także przebarwienia na paznokciach mogą być sygnałem, że coś jest nie tak z naszym zdrowiem.

23
Kwi

Wybielanie Wybielanie jest to rozdaj zabiegu. Wybielanie jest bardzo ważne szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na białym uśmiechu. Wybielaniu najczęściej poddają się starsi ludzie lub w średnim wieku, ponieważ im zależy na pięknych i białych zębach. Wybielanie odbywa się najczęściej w gabinecie dentystycznym, ponieważ tutaj wykonuje to specjalista, czyli dentysta. Wybielanie w gabinecie dentystycznym polega przede wszystkim na tym ze dentysta spiłowuje wierzchnią warstwę naszego szkliwa, aby dostać się do tej jaśniejszej.,Po tego typu zabiegu oczywiście nie można liczyć na cuda, czyli śnieżny uśmiech, ale na pewno widać jest efekty, ponieważ żeby o kilka tonów są jaśniejsze. Wybielanie nie jest zabiegiem bolesnym a mimo to ma swoje ujemne strony, ponieważ żeby są po nim znacznie osłabione nic dziwnego, kiedy są pozbawione jednej warstwy. Wybielanie przeprowadzą przede wszystkim kobiety, ponieważ im zależy w szczególności na wyglądzie

22
Kwi

Postępowanie przy zranieniach Rana to przerwane lub uszkodzone ciągłości powłok zewnętrznych organizmu (skóry, błon śluzowych, spojówek) na skutek różnych urazów, czynników termicznych lub chemicznych. Stłuczenie to uderzenie o coś częścią ciała, powodujące częściowe zmiażdżenie tkanek miękkich. Rany i stłuczenia nalezą do najczęstszych uszkodzeń ciała powstałych w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Każdej ranie towarzyszy ból i oczywiście krwawienie. Niektóre rany wymagają natychmiastowej pomocy ze względu na zagrożenie życia, inne jedynie doraźnego opatrzenia. Żadnej rany nie wolno lekceważyć. Zranioną kończynę należy unieść i założyć opatrunek. Zranienie lub otarcie naskórka można przemyć wodą i zwykłym mydłem oraz nałożyć opatrunek. Opatrunek rany bardziej rozległej, należy kierować się następującymi zasadami i wskazówkami. Zraniona kończynę należy nieco unieść, rany na niczym nie polewać, a jedynie obmyć jej okolice; na ranę położyć gazę lub czystą tkaninę; nie wolno na ranę kłaść waty ani tym bardziej ligniny, ani dotykać jej palcami; z ran nie wolno wyjmować tkwiących w niej przedmiotów, na przykład kawałków szkła; na silnie krwawiące rany zakłada się opatrunek uciskowy; po opatrzeniu rany należy unieruchomić kończynę.