Wpisy z Luty 2017

09
Lut

Bóle pleców Czasy, w których przyszło nam żyć wymagają od nas dużo pracy i wysiłku, często jest to ponad nasze siły, godzinami siedzimy w pracy, nie mamy czasu na sport i żadną aktywność. Nasze mięśnie oraz kręgosłup natomiast zaczynają nam doskwierać. Coraz częściej możemy odczuwać na przykład ból pleców, czy jest on niegroźny i co on oznacza? Nigdy nie należy bagatelizować bólu, ponieważ oznacza, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Zwykle bóle pleców pojawiają się, co pewien czas i są dokuczliwe gdyż promieniują na cały grzbiet. Bóle pleców to nic innego jak ból odczuwamy wzdłuż osi pionowej naszego ciała. Pomocne wtedy mogą być ćwiczenia na plecy lub masaż pleców Katowice. Często trudno określić jego umiejscowienie, ponieważ promieniuje na wszystkie kręgi i mięsnie. Zwykle bóle pleców są wypadkową zlej postawy, zbyt długiego przesiadywania w pozycji siedzącej w pracy czy nawet złego obuwia. Dowiedziono naukowo, że noszenie szpilek nadmiernie obciąża nasz kręgosłup i może przyczynić się do deformacji stóp. Bóle pleców mogą mieć różne podłoże bez konkretnego badania trudno je zdefiniować. Aby jednak uniknąć uporczywego powracającego bólu pleców może działać profilaktycznie, czyli zapobiegawczo. Na początek zadbajmy o włączenie zdrowej diety do jadłospisu i ruchu. Dowiedziono naukowo, że osoby otyłe częściej niż szczupłe mają problemy z bólami pleców. Dobrze też abyśmy nie bagatelizowali powracającego bólu tylko poddali się leczeniu, często bóle pleców są wypadkową większych schorzeń, które wymagają nawet leczenia operacyjnego.

09
Lut

Gabinet ginekologiczny Każda kobieta, która pragnie czuć się zdrowo lub po prostu planuje ciąże powinna pomyśleć o wizycie u ginekologa. Ginekolog nie tylko sprawdzi nasz stan zdrowia, ale pomoże w każdym rodzaju infekcji czy chorobie powiązanej z naszymi drogami rodnymi. Takiego badania na pewno nie powinnyśmy się obawiać. Dobrze, aby regularnie ginekolog nas przebadał, czyli przynajmniej raz do roku. Pierwszą taką przygodę i odwiedziny w gabinecie powinny przypadać już na pierwszą miesiączkę u kobiety, w tym czasie możemy liczyć nie tylko na badanie, ale też rozmowę o zabezpieczeniu przed ciążą niechcianą. Gabinet ginekologiczny jest miejscem intymnym nie musimy obawiać się, że ktoś niepowołany nas zaskoczy obecnością lub będzie przeszkadzał podczas badania. Zwykle wybierając gabinet ginekologiczny preferujemy placówki z miła obsługą, zwykle ginekolog jest płci, żeńskiej wówczas czujemy się mniej skrępowane. Ginekolog pomimo ogromnej swojej wiedzy może pokierować nas też do innego specjalisty takiego jak położna. Osoba ta jest kompetentna, jeśli chodzi o czas ciąży i przygotowanie do porodu. Położna, jaki ginekolog będą się nami opiekowali również po narodzinach dziecka. Ginekolog, jaki położna coraz bardziej są przez nas doceniani, pod taką opieką medyczną czujemy się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Ginekologia estetyczna Warszawa pozwoli nam czuć się lepiej we własnej skórze.

06
Lut

Leczenie chrapania Sen dla każdego z nas jest bardzo ważnym aspektem, tylko wówczas nasze ciało i umysł wypoczywa. Według przeprowadzonych badań wielu Polaków, bo aż 30 % dorosłych ma jednak poważne problemy podczas snu związane z chrapaniem. Chrapanie może oznaczać nie tylko stan chorobowy danego człowieka, ale przede wszystkim utrudniać sen chrapiącemu, jaki osobie śpiącej obok. Przyczyn chrapania może być tak na prawdę wiele zwykle, jako główną podaje się wiek osoby, jego budowę anatomiczną. Nie bez względu jest też fakt, w jakiej pozycji śpimy i czy nie nadużywamy używek typu alkohol. Chrapanie jest dość uciążliwe, dlatego wielu z nas szuka dobry sposób na chrapanie, nie ma jednak na to złotego leku. Na początek należy zdiagnozować przyczyny chrapania, aby wdrążyć leczenie chrapania. Sposobów na chrapanie jest wiele, poza medycznymi są też te mniej inwazyjne jak domowe, czyli ćwiczenie mięśni gardła przez śpiew, zmiana pozycji podczas snu. Wszystko trzeba dopasować pod kątem indywidualnej jednostki. Leczenie chrapania nie jest proste, zwykle efekty osiąga się po dość długim czasie. Jeśli chrapanie jest wynikiem krzywej przegrody nosowej lub złej pozycji w czasie snu zwykle znajdziemy jakiś sposób na chrapanie, który nam pomoże. Gorzej, jeśli natomiast chrapanie ma podłoże medyczne i jest wynikiem choroby.

01
Lut

Bóle stawów i palców Ból niestety jest wpisany w nasze życie, co pewien czas odczuwamy go w różnych partiach naszego ciała. Częstym bólem, z jakim mamy do czynienia są bóle stawów i palców. Ból stawów jest to ból znajdujący się w obrębię danego stawu lub samych struktur, jakie go otaczają, czyli więzadła, ścięgna. Czasami wystarczy bardzo nie wiele, aby nadwyrężyć te partie naszego ciała i odczuwać dyskomfort. Bóle palców, bóle stawów pojawiają się stosunkowo często jednak nie zwracamy na nie większej uwagi, zwykle dolegliwości kończą się ustępują już po kilku dniach samoczynnie. Bóle stawów jednak nie należy bagatelizować, ponieważ mogą być objawem ukrytych chorób. Przyczyn bóli stawów jest wiele, najczęściej dzielimy je na stany zapalane oraz urazy i obciążenia stawów. Największy problem z bólem takim mają osoby starsze, jeśli dolegliwość dotyczy młodej jednostki potrzebne jest specjalistyczne badanie, które wykluczy ewentualne zapalenie stawów. Jeśli już mamy problemy i występuje u nas ból stawów czy bóle palców na początek musimy odciążyć bolący staw poprzez ograniczenie jego aktywności. Kiedy ból zmaleje koniczne są ćwiczenia usprawniające prace stawu. Na bóle stawów i palców na pewno przyda się domowy sposób, czyli zimny okład z lodu, niska temperatura niweluje ból i zmniejsza stan zapalny stawu. Najbardziej jednak znanym sposobem na bóle palców i stawów są środki farmakologiczne działające przeciwbólowo.