Wpisy oznaczone tagiem jak

28
Kwi

Jak dbać o paznokcie Aby dłonie mogły w pełni pięknie się prezentować, konieczne są zdrowe i zadbane paznokcie. By takie właśnie były trzeba tylko wdrożyć w życie kilka podstawowych zasad. Jeśli chodzi o przybory do pielęgnacji paznokci to po pierwsze powinnaś zrezygnować z metalowych pilników, a po drugie przestać używać cążek. W przypadku pilnika najlepiej jest zaopatrzyć się w taki, który jest wykonany z tworzywa lub tektury. Taki pilnik posiada dwie funkcje: z jednej strony służy do skracania paznokci, z drugiej zaś do wygładzania płytki. Z kosmetyczki należy też pozbyć się cążek. Usuwanie skórek za ich pomocą wcale nie przyczynia się do lepszego wyglądu paznokci, a jedynie może przyczynić się do stwardnienia skórek. Dlatego zdecydowanie lepiej jest używać specjalne preparaty, które zmiękczą lub rozpuszczą skórki, a pozostałości usunąć drewnianym patyczkiem. Paznokcie należy odżywiać. Wystarczy kupić w sklepie odżywkę do paznokci i stosować ją trzy razy w tygodniu. Paznokcie można też odżywiać od wewnątrz m. in. stosując skrzyp polny, a także odpowiednią dietę. By były zdrowe m. in. potrzebują wapnia, żelaza, krzemu, potasu. Warto więc uwzględnić te składniki w swojej diecie. Pamiętajmy też, że wygląd paznokci informuje nas o zdrowiu. Łamliwe, kruche paznokcie, płytki z nierównościami, a także przebarwienia na paznokciach mogą być sygnałem, że coś jest nie tak z naszym zdrowiem.

22
Kwi

Jak zatrzymać kolor Dobra odżywka i szampon do włosów farbowanych to podstawa do dłuższego zatrzymania koloru, zwłaszcza gdy użyłaś farby z utleniaczem. Zawierają bowiem proteiny i wyciągi roślinne. Nawilżające i regenerujące strukturę włosa. A preparaty do trwałej koloryzacji choć coraz łagodniejsze nie są przecież całkowicie obojętne dla włosów. W czasie farbowania łuski włosów się otwierają, wówczas staje się on wrażliwy na utratę wilgoci. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych wygładzają ich powierzchnię, zamykając łuski. Dobrze nawilżone i odżywione włosy dłużej zatrzymują kolor. Jeszcze pamiętaj by unikać szamponów dwa w jednym gdyż zawarte w nich składniki wiążą się z kreatyną, wypierając barwniki z otoczki włosa. Wybieraj również serię kosmetyków zawierających składniki regenerujące strukturę włosa. Ważne są również preparaty z filtrami słonecznymi. Jeżeli zastosujesz się do tych wszystkich zasad na dłużej zachowasz blask i kolor na włosach. Jeżeli farbujesz włosy licz się z tym, że może coś wyjść nie po twojej myśli, i już przed farbowaniem zaopatrz się w preparaty chroniące włosy.

29
Mar

Jak dbać o sylwetkę Każda kobieta (ale i mężczyźni) marzy o pięknej sylwetce i zdrowym, jędrnym ciele. Wbrew pozorom osiągnięcie tego celu nie jest aż tak trudne, aczkolwiek wymaga nieco wysiłku, a przede wszystkim regularności i ciągłości. Żeby uzyskać piękną sylwetkę, pozbawioną nadwyżki kilogramów, nie ma innej drogi jak ruch. Żadna dieta cud nie jest w tym względzie tak skuteczna, jak ćwiczenia fizyczne i żadna też nie zapewnia tak długofalowych efektów. Dlatego dbanie o wagę należy oprzeć na mocnym fundamencie ćwiczeń. Aktywność fizyczną dobieramy w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na wyrzeźbieniu ciała i powiększeniu tkanki mięśniowej, najlepsze będą ćwiczenia siłowe. Jeśli jednak przede wszystkim chcemy zrzucić zbędne kilogramy siłownia nie jest wskazana. W takim przypadku lepiej zafundować sobie ćwiczenia wytrzymałościowe, jak np. bieganie, pływanie, czy rower. Mimo, że samo ograniczenie kalorii nie da nam trwałego efektu pięknej sylwetki, niemniej zdrowa dieta jest kolejnym warunkiem do tego celu. Dieta powinna być urozmaicona, zawierać dużo warzyw (ale i owoców), powinna składać się z kilku mniejszych posiłków zamiast trzech dużych i powinna uwzględniać duże ilości płynów. Dodatkowo, kiedy się odchudzamy ograniczajmy spożywanie tłuszczów i węglowodanów.