Wpisy z kategorii Choroby

09
Lut

Bóle pleców Czasy, w których przyszło nam żyć wymagają od nas dużo pracy i wysiłku, często jest to ponad nasze siły, godzinami siedzimy w pracy, nie mamy czasu na sport i żadną aktywność. Nasze mięśnie oraz kręgosłup natomiast zaczynają nam doskwierać. Coraz częściej możemy odczuwać na przykład ból pleców, czy jest on niegroźny i co on oznacza? Nigdy nie należy bagatelizować bólu, ponieważ oznacza, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Zwykle bóle pleców pojawiają się, co pewien czas i są dokuczliwe gdyż promieniują na cały grzbiet. Bóle pleców to nic innego jak ból odczuwamy wzdłuż osi pionowej naszego ciała. Pomocne wtedy mogą być ćwiczenia na plecy lub masaż pleców Katowice. Często trudno określić jego umiejscowienie, ponieważ promieniuje na wszystkie kręgi i mięsnie. Zwykle bóle pleców są wypadkową zlej postawy, zbyt długiego przesiadywania w pozycji siedzącej w pracy czy nawet złego obuwia. Dowiedziono naukowo, że noszenie szpilek nadmiernie obciąża nasz kręgosłup i może przyczynić się do deformacji stóp. Bóle pleców mogą mieć różne podłoże bez konkretnego badania trudno je zdefiniować. Aby jednak uniknąć uporczywego powracającego bólu pleców może działać profilaktycznie, czyli zapobiegawczo. Na początek zadbajmy o włączenie zdrowej diety do jadłospisu i ruchu. Dowiedziono naukowo, że osoby otyłe częściej niż szczupłe mają problemy z bólami pleców. Dobrze też abyśmy nie bagatelizowali powracającego bólu tylko poddali się leczeniu, często bóle pleców są wypadkową większych schorzeń, które wymagają nawet leczenia operacyjnego.

06
Lut

Leczenie chrapania Sen dla każdego z nas jest bardzo ważnym aspektem, tylko wówczas nasze ciało i umysł wypoczywa. Według przeprowadzonych badań wielu Polaków, bo aż 30 % dorosłych ma jednak poważne problemy podczas snu związane z chrapaniem. Chrapanie może oznaczać nie tylko stan chorobowy danego człowieka, ale przede wszystkim utrudniać sen chrapiącemu, jaki osobie śpiącej obok. Przyczyn chrapania może być tak na prawdę wiele zwykle, jako główną podaje się wiek osoby, jego budowę anatomiczną. Nie bez względu jest też fakt, w jakiej pozycji śpimy i czy nie nadużywamy używek typu alkohol. Chrapanie jest dość uciążliwe, dlatego wielu z nas szuka dobry sposób na chrapanie, nie ma jednak na to złotego leku. Na początek należy zdiagnozować przyczyny chrapania, aby wdrążyć leczenie chrapania. Sposobów na chrapanie jest wiele, poza medycznymi są też te mniej inwazyjne jak domowe, czyli ćwiczenie mięśni gardła przez śpiew, zmiana pozycji podczas snu. Wszystko trzeba dopasować pod kątem indywidualnej jednostki. Leczenie chrapania nie jest proste, zwykle efekty osiąga się po dość długim czasie. Jeśli chrapanie jest wynikiem krzywej przegrody nosowej lub złej pozycji w czasie snu zwykle znajdziemy jakiś sposób na chrapanie, który nam pomoże. Gorzej, jeśli natomiast chrapanie ma podłoże medyczne i jest wynikiem choroby.

01
Lut

Bóle stawów i palców Ból niestety jest wpisany w nasze życie, co pewien czas odczuwamy go w różnych partiach naszego ciała. Częstym bólem, z jakim mamy do czynienia są bóle stawów i palców. Ból stawów jest to ból znajdujący się w obrębię danego stawu lub samych struktur, jakie go otaczają, czyli więzadła, ścięgna. Czasami wystarczy bardzo nie wiele, aby nadwyrężyć te partie naszego ciała i odczuwać dyskomfort. Bóle palców, bóle stawów pojawiają się stosunkowo często jednak nie zwracamy na nie większej uwagi, zwykle dolegliwości kończą się ustępują już po kilku dniach samoczynnie. Bóle stawów jednak nie należy bagatelizować, ponieważ mogą być objawem ukrytych chorób. Przyczyn bóli stawów jest wiele, najczęściej dzielimy je na stany zapalane oraz urazy i obciążenia stawów. Największy problem z bólem takim mają osoby starsze, jeśli dolegliwość dotyczy młodej jednostki potrzebne jest specjalistyczne badanie, które wykluczy ewentualne zapalenie stawów. Jeśli już mamy problemy i występuje u nas ból stawów czy bóle palców na początek musimy odciążyć bolący staw poprzez ograniczenie jego aktywności. Kiedy ból zmaleje koniczne są ćwiczenia usprawniające prace stawu. Na bóle stawów i palców na pewno przyda się domowy sposób, czyli zimny okład z lodu, niska temperatura niweluje ból i zmniejsza stan zapalny stawu. Najbardziej jednak znanym sposobem na bóle palców i stawów są środki farmakologiczne działające przeciwbólowo.

23
Sty

Ból brzucha Często borykamy się z rożnego rodzaju bólami, zwykle zlokalizowane są w obrębie naszego brzucha. Ból brzucha nie musi oznaczać jednak zlej pracy jelit czy wzdęcia często ból umiejscowiony jest w innym punkcie i tylko mocno promieniuje w te okolice. O tym, z jakim bólem brzucha mamy do czynienia możemy mówić po wywiadzie lekarskim i badaniu, tylko tak możemy wyklarować sytuację. Bóle brzucha mają zwykle dwa przebiegi, czyli ostry lub przewlekły z pierwszym przykładem mamy do czynienia, kiedy ból pojawia się nagle, zwykle dotyczy problemów jelitowych. Z kolei, jeśli ból jest przewlekły, ma nieco mniejsze natężenie i zwykle powraca, co pewien czas wówczas mówimy już o chorobie przewlekłej. Ból brzucha jest trudny do zdiagnozowania zwykle, kiedy się pojawia myślimy, że wynika ze zlej diety, wzdęcia czy kolki tym czasem może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Jeśli lekarza odrzuci wzdęcia zwykle sugerowana jest metoda leczenia farmakologiczna lub nawet operacja. Ból brzucha dopadł chyba nie raz każdego z nas, jednak zabiegani często go nie doceniamy. To, co wydaje się nam niestrawnością czy określamy, jako wzdęcia często ma głębsze podłoże. Naturalnie to, co jemy może wywołać w brzuchu ból jednak nie bagatelizujmy takich objawów mogą być znakiem, że pojawia się problem natury medycznej. Z często powracającym bólem brzucha warto udać się do specjalisty. Ból brzucha niemowlaka również dotyczy, nie należy takich objawów ignorować. W przypadkach bóli brzucha niekiedy wymagane są również operacje brzucha.