Wpisy z kategorii Włosy

11
Lis

24.jpg Obecny kanon piękna to drobna sylwetka pozbawiona owłosienia. Gładka skóra ma być już nie tylko atrybutem kobiet, ale i płci przeciwnej. Włosy na ciele są elementem urody, który nurtuje wiele osób, aby pozbyć się owłosienia z całego ciała możemy postawić na usuwanie owłosienia, wyróżniamy tutaj kilka metod. Najbardziej znanym pomysłem na niechciane owłosienie i usuwanie owłosienia jest golenie go przy pomocy golarki. Metoda jest szyba a przy tym pozwala pozbyć się włosków na kilka dni. Jeśli natomiast problem owłosienia jest duży i samo owłosienie spore na całym ciele wówczas usuwanie owłosienia maszynką może być mało skuteczne, warto wtedy pomyśleć o opcji laserowe usuwanie owłosienia. Laserowe usuwanie owłosienia to metoda dostępna już w każdym gabinecie medycyny estetycznej. W tej konkretnej opcji włoski nie są usuwane z zewnętrznej części naskórka tylko już od samych cebulek. Usuwanie owłosienia taką metodą daje dużą skuteczność, ponieważ włoski odrastają dłużej i przy tym w mniejszej ilości, co jest konsekwencją uszkodzenia włoska już od samej nasady. Usuwanie owłosienia w obecnych czasach jest czymś naturalnym, świadczy przede wszystkim o tym, że dbamy o swój wizerunek, obecnie dzięki wielu technikom usuwania owłosienia możemy szybciej i bardziej komfortowo wyeliminować owłosienie z naszego ciała.

21
Maj

Na czym polega pierwsza pomoc U człowieka zdrowego procesy życiowe przebiegają prawidłowo. Poszczególne narządy i układy współdziałają harmonijnie, bez zakłóceń. Zakłóceń człowieka chorego występują zakłócenia w ich funkcjonowaniu. Człowiek chory w wyniku leczeniu najczęściej powraca do zdrowia. Człowiek zdrowy, który doznał urazu lub nagle zachorował, to poszkodowany. Można być poszkodowanym, uczestnicząc w jakimś wypadku lub ulegając na przykład ciężkiemu zatruciu czy przegrzaniu. Każdemu poszkodowanemu należy jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc to wykonanie przed przybyciem lekarza czynności, które są niezbędne i możliwe do wykonania w konkretnej sytuacji w celu ratowania życia i zdrowia poszkodowanego. Zadaniem pierwszej pomocy jest przede wszystkim przywrócenie i utrzymanie czynności organizmu poszkodowanego, jak również niedopuszczenie do powikłań oraz złagodzenie bólu. Przystępując do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, trzeba przestrzegać pamiętać o przestrzeganiu prawidłowej kolejności wykonywanych czynności. Należy tez jak to najszybciej możliwe wezwać pomoc. Najlepiej oczywiście pogotowie ratunkowe. Numer to 999.

17
Maj

Piękna fryzura Kosmetyki stylizacyjne najnowszej generacji ułatwiają układanie i utrwalanie fryzury tak, że każda z nas może sama na swojej głowie wyczarować cuda. Trzeba tylko wiedzieć kiedy użyć pianki, kiedy żelu, jak usztywnić krótkie włosy a jak ujarzmić loki. Kupując kosmetyki musisz pamiętać, że ten sam preparat zachowuje się inaczej w zetknięciu z włosem mocnym, grubym a inaczej z włosami delikatnymi i cienkimi. Innych kosmetyków do stylizacji potrzebują włosy długie a innych krótkie. Cienkie włosy wymagają kosmetyków lekkich i delikatnych. Odpowiednie będą pianki i lakiery. Aby powiększyć ich objętość należy nakręcić je na szeroki wałki, wysuszyć i wymodelować. Efekt będzie oszałamiający jeżeli do modelowania użyjemy pianki większa puszystość. Wiedz, ze każdy rodzaj włosów można dobrze ułożyć, należy tylko trochę zorientować się w świecie kosmetyków i wybrać te najodpowiedniejsze. Stosuj również preparaty z filtrami przeciwsłonecznymi, ochroni to twoje włosy przed niszczącym działaniem słońca na strukturę włosa.

28
Kwi

Kondycja włosów Aby zrobić auto test kondycji włosa musisz wyrwać dwa włosy z czubka głowy. Następnie ułóż włosy obok siebie tak aby koniec jednego był przy początku drugiego, jeżeli włos jest na końcu cieńszy i jaśniejszy to znaczy, że ta część ulega zniszczeniu. Kolejnym sposobem na sprawdzenie kondycji włosa jest : po pierwsze rozsypaną papierze cieniutka warstwę mąki, a następnie przeciągnij przez nią włos. Jeżeli zrobi się zupełnie biały to znaczy, że jest zniszczony. Po myciu dokładnie spłukuj włosy, regularnie stosuj odzywkę do włosów zniszczonych, rób odpowiednie maseczki odżywiające twoje włosy. Zapomnij również o suszarce, zaczynaj je modelować gdy będą już prawie suche. Jeżeli chcesz w inny sposób sprawdzić stan swoich włosów możesz przeciągnąć włos miedzy paznokciem i kciukiem. Skręci się w spiralkę, wrzuć go następnie do spodeczka z wodą i sprawdź na zegarku ile czasu potrzebuje by się rozprostować. Jeżeli włos najpierw nie chce się skręcić a w wodzie prostuje się ponad minutę to znaczy, że jest dogłębnie zniszczony na przykład farbą do włosów. Aby nie niszczyć włosów unikaj suszenia ich suszarką, czyli gorącym podmuchem powietrza, stosuj odżywki w sprayu do końcówek, co miesiąc podcinaj włosy u fryzjera.